Отримання декларації про готовність об'єкта до експлуатації

Отримання декларації про готовність об'єкта до експлуатації

Після фізичного закінчення будівельних робіт – необхідно підтвердити, що Ваш запланований об'єкт будівництва відповідає всім державним нормам і стандартам. Для цього необхідно пройти таку юридичну процедуру, як введення в експлуатацію. Згідно діючого законодавства, об'єкт будівництва, котрий не введений в експлуатацію, не є об'єктом нерухомості і не може бути проданий, подарований і т.п. Порядок введення залежить від класу наслідків будівництва.

Для об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) відносяться до  об'єктів з незначними наслідками СС1 (наприклад об'єднання/роз'єднання квартир, оформлення реконструкції приміщення) – необхідно зареєструвати декларацію про готовність об'єкту до експлуатації. Окрім цього, необхідно зареєструвати декларацію про готовність об'єкту до експлуатації, якщо об'єкт будувався на основі будівельного паспорту (дачний або садовий будинок, площею до 300 кв.м, наприклад, гараж, господарчі споруди).

Для великих об'єктів з класом наслідків СС2 и СС3 (промислові будівлі, заправки, багатоповерхові житлові будинки, комплекси), в склад яких входять об'єкти з різними класами наслідків, здійснюється на основі акту готовності об'єкту до експлуатації, шляхом видачі відповідними органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката.

Окрім того, здача в експлуатацію об'єкту будівництва надає право укладати різні угоди з комунальними та іншими службами, щодо підключення такого об'єкту до водопостачання, газопостачання і т.п.

Окремої уваги заслуговує питання узаконення об'єкту самочинного будівництва (самобуду). Так як, на такий об'єкт не можна оформити право власності, для його придбання необхідно юридично оформити самобуд належним чином.

Юристи компанії «Legalstroy» знають всі “підводні камені” процедури введення в експлуатацію і отримання документу про введення в експлуатацію об’єктів, які вже збудовані. Тому вони допоможуть оформити належним чином Ваш житловий будинок, склад або промислову будівлю.