Як перевірити забудовника?

Чи відповідають дійсності документи, які надає забудовник у відділі продажу?
Візьмемо за приклад документи, що забудовник надав нашим клієнтам на аналіз.

На що потрібно звертати увагу в першу чергу? Якщо об’єкт на стадії будівництва, потрібно проаналізувати законні підстави на забудову земельної ділянки та наявність дозвільної документації на будівництво. Це може бути повідомлення про початок будівельних робіт (у разі будівництва об’єкту з класом наслідків СС1) або дозвіл на виконання будівельних робіт (у разі будівництва об’єкту з класом наслідків СС2 або СС3)

Як перевірити дані з публічної кадастрової карти на достовірність?

У нашому випадку, Забудовник (фізична особа), зареєстрував повідомлення про початок виконання будівельних робіт. За реєстраційним номером документа на офіційному сайті ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція України) можна перевірити наявність або відстуність документа в реєстрі. Якщо документ зареєстрований в реєстрі, це свідчить про те, що документ про початок будівельних робіт не скасований та Забудовник має законне право на виконання будівельних робіт.

Як перевірити забудовника?

У вищезазначеному повідомленні було вказано, що забудова здійснюється на двох земельних ділянках з відповідними кадастровими номерами. Але, земельні ділянки із такими кадастровими номерами були відсутні в Публічній кадастровій карті (map.land.gov.ua). Це свідчить про надання недостовірних данних вказаних в повідомлення про початок будівельних робіт.

Як перевірити забудовника?Як перевірити забудовника?

 

Які дані можна отримати, завдяки перевірці в кадастровому реєстрі?

Перевіряємо ділянки у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно https://kap.minjust.gov.ua/services?product_id=1. В ньому є інформація з приводу тільки однієї земельної ділянки, що вказані в повідомленні про початок виконання будівельних робіт, але цільове призначення земельної ділянки та його площа не відповідала документам, що були надані Забудовником. Підтвердження цьому нижче:

Як перевірити забудовника?Як перевірити забудовника?

Інформація з Державного реєстру прав містить актуальні на дату і час її надання відомості про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, наявні в цьому Реєстрі, а також в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та державному реєстрі іпотек (далі - реєстри), або відомості про відсутність зареєстрованих прав на нерухоме майно та їх обтяжень (відповідно до Порядку ведення Державного Реєстра прав на нерухоме майно). Тобто інформація з електронного реєстру містить актуальні відомості.

Кожному об'єкту нерухомого майна присвоюється реєстраційний номер. Цей номер перевіряється в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. За номерами, вказаними в представлених витягах, немає ніяких відомостей про реєстрацію взагалі будь-якого майна. Це може означати, що документи на ділянку недостовірні.

Як перевірити забудовника?

В результаті, клієнту не було рекомендовано вкладати кошти в таке будівництво. Є декілька варіантів перевірки законності будівництва і ми з радістю допоможемо зробити правильний вибір під час придбання житла.